Ekonomia i zarządzanie online – bezpłatnie dla 1000 licealistów w SGH

SGH jest najstarszym i największym publicznym dostawcą opieki zdrowotnej w Singapurze. Firma twierdzi, że jest jedyną instytucją opieki zdrowotnej w Singapurze, która oferuje kompleksowe usługi opieki zdrowotnej, w tym opiekę doraźną i przewlekłą, profilaktyczne i promocyjne programy zdrowotne, programy pomocy społecznej, badania i edukację.

Dzięki tej inicjatywie SGH chce wzmocnić swoje wsparcie dla zdrowia kraju poprzez edukację.

Ministerstwo Edukacji (MOE) nawiązało współpracę z SingHealth w celu zapewnienia poradnictwa dla uczniów i usług poradnictwa zawodowego w szkołach, aby pomóc uczniom w dokonywaniu świadomych wyborów zawodowych. Usługi te będą dostępne bezpłatnie dla maksymalnie 1000 uczniów w wieku 16 lat lub starszych z wybranych szkół średnich w Singapurze.

Kto musi studiować ekonomię i jakie są korzyści?

Ekonomia jest nauką społeczną, a jej badanie pomaga zrozumieć i wyjaśnić, w jaki sposób społeczeństwo i ludzie podejmują decyzje dotyczące wykorzystania ograniczonych zasobów. Ma kilka zalet, takich jak:

Zapewnia zrozumienie sposobów, w jakie organizacje, firmy, rządy i społeczeństwa mogą zmieniać się na lepsze lub gorsze.

Może pomóc stać się lepszym biznesmenem dzięki zrozumieniu ich procesu decyzyjnego.

Pomaga w podejmowaniu decyzji ekonomicznych, takich jak finanse czy budżetowanie.

Oto kilka przykładów, które pokazują, jak ważne jest studiowanie ekonomii:

Światowy kryzys finansowy 2008 r.,

referendum w sprawie brexitu,

Kryzys finansowy lat 2008-2009,

Sankcje gospodarcze nałożone na Iran przez prezydenta Obamę w 2010 roku i tak dalej.

Co to jest liceum online? Jak to działa?

Internetowe liceum jest alternatywą dla tradycyjnego liceum. Studenci mogą wziąć udział w kursach online, bez wychodzenia z domu. Mogą skupić się na rzeczach, które lubią i uczyć się we własnym tempie.

Internetowe szkoły średnie są zwykle bardziej przystępne niż tradycyjne szkoły, co jest jedną z głównych korzyści dla uczniów.