Państwowa wyższa szkoła zawodowa w Nysie będzie naukowo wspierać przedsiębiorców.

Powstaje nowy Wydział Studiów Przedsiębiorczości, który ma na celu przekazanie studentom wiedzy z zakresu tworzenia biznesu, marketingu, zarządzania i przedsiębiorczości. Dział będzie również ściśle współpracował z firmami, aby pomóc im zidentyfikować ich potrzeby.

Nysa jest ważnym miastem rozwoju gospodarczego w Polsce. To jedyny polski region, który posiada dwie uczelnie ekonomiczne, które są również wysoko cenionymi szkołami dla przedsiębiorców.

To także stolica województwa dolnośląskiego. Miasto położone jest nad rzeką Nysą Kłodzką, z której wypływa Odra. Gospodarka Nysy koncentruje się na obróbce metali, elektronice, tekstyliach i obróbce drewna. Ma też długą historię srebra

Szkoła zawodowa oferuje nie tylko kursy, ale także praktyki i konkursy dla przedsiębiorców. Będzie to pierwsza w Polsce szkoła z naukowym wsparciem umiejętności przedsiębiorczych.

Nysa to trzecie co do wielkości miasto w Polsce, położone w południowej Polsce. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie wesprze przedsiębiorców, dając im umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu.

Szkoła daje przedsiębiorcom możliwość zdobycia wykształcenia, które pozwoli im założyć firmę i stać się odnoszącym sukcesy finansowo przedsiębiorcą.