politechnika opolska uhonoruje profesora kazimierza zakrzewskiego z politechniki lodzkiej

Kazimierz Zakrzewski jest profesorem Politechniki Łódzkiej. Od zawsze interesował się wiedzą, przez wiele lat był adiunktem na Politechnice Opolskiej.

Jest jednym z najbardziej znanych chemików w Polsce. Jego badania do tej pory koncentrowały się głównie na nanomateriałach. Opublikował ponad 300 prac naukowych i został członkiem kilku międzynarodowych towarzystw naukowych.

Profesor Kazimierz Zakrzewski z Politechniki Łódzkiej w 80. roku życia otrzyma tytuł profesora emerytowanego Politechniki Opolskiej.

Politechnika Opolska jest uczelnią publiczną w południowej Polsce. Został założony w 1946 roku i znajduje się w Opolu, w pobliżu granicy z Czechami. Instytucja ma pięć wydziałów i ciało studenckie, które liczy ponad 10 000 studentów.

Zakrzewski urodził się 26 października 1937 roku w Warszawie w rodzinie z tradycjami wykwalifikowanych rzemieślników i fachowców z Górnego Śląska. Zakrzewski ukończył Wydział Matematyczno-Przyrodniczy Politechniki Łódzkiej w 1961 roku uzyskując dyplom z matematyki i fizyki. W 1969 otrzymał